O nás

Cílem naší chovatelské stanice je rodinný odchov štěňat s důrazem na vyrovnanou povahu, zdraví, výborný exteriér a pracovní vlohy.. (standard plemene) (registrace chovatelské stanice)

 

Bára s Viniem a Adélkou

Bára s Viniem a Adélkou

Naši první labradoří holku jsme si pořídili v dubnu 2006 jenom pro potěšení. Borůvka „Blueberry Orinco“ rostla nejen do krásy ale i do šikovnosti, tak jsme se později rozhodli ji uchovnit. Nejdříve jsme museli začít s nácvikem na OVVR a tehdy nám poskytla velmi cenné rady chovatelka Jiřina Kolářová. Pod jejím vedením jsme zvládli ve velmi krátké době nácvik a posléze i samotnou zkoušku. Borůvka absolvovala v I.ceně s 220b. (v podstatě jí to trochu zkazil páníček, který si při aportu automaticky pleskl do stehna a paní rozhodčí to zahlédla 🙂 ) .

Ke 40. narozeninám jsem dostala od mého muže krásného labradořího kluka Vinieho „Verita Vince in Bohemia Bras“. To už bylo v době, kdy jsme se rozhodli zřídit chovatelskou stanici, a proto jsme potřebovali k naší dámě dalšího člena. Vinie byl od miminka velice pracovitý – hlavně co se týká zahrady, ale většinu květin, stromků a keřů se nám již podařilo obnovit :-). Vinie je, mimo pracovitosti, i moc krásný a tak jsme využili příležitosti a vyrazili na Světovou výstavu do Bratislavy. Velkou podporu a pomoc nám poskytla chovatelka Alena Krutská, která nám ukázala, jak ukázat rozhodčímu všechny přednosti našich pejsků a od které dodnes čerpáme cenné chovatelské rady.

Chci poděkovat paní Aleně Krutské a paní Jiřině Kolářové za naše dva „základní kameny“ a za jejich velice cenné rady, podporu a pomoc.

Duben 21, 2010 Více

Komentáře jsou uzavřeny.